Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi

Sevgili okurlar bu yazımızda içerisinde bulunduğumuz ve evde çok vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde sizlere “Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi” konu başlığı altında 5 diziyi paylaştık.

1. Dark

Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi
Dark

Bu süreçte keyifli ve karmaşık bir konusu ile güzel vakit geçirmenizi sağlayacak Dark dizisinin yaratıcıları Baran bo Odar ve Jantje Friese’dir.

Kayıp bir çocuğu arama çalışması ile başlayan süreç bir kasabada yaşanan gizemli olayları gün yüzüne çıkarmaya sebep olacaktır.

Dizi Almanya’nın Winden kasabasında geçiyor. Bu kasabada sıradan bir hayat yaşadığını sanan insanlar bir anda kendini bir çıkmazda buluyor. Ayrıca bu çıkmaza seyirciyi de oldukça başarılı bir şekilde sürükleyen dizi son zamanlarda Netflix’in en sevilen dizilerinden oluyor. Korku, gerilim ve bilim kurguyu bir arada işleyen diziyi karantina günlerinde keyifle izleyebilirsiniz.

2. Years and Years

Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi
Years and Years

Yönetmenliğini Russell T Davies ‘in yaptığı başrolde Rory Kinnear , Emma Thompson, Anne Reid’in olduğu dizi İngiltere’de yaşayan bir ailenin farklı yıllarını konu ediniyor.

Mini dizi sevenlerin oldukça seveceği bu dizi 6 bölümden oluşmaktadır. Dizide politika, toplumsal sorunlar, gelecekteki bilimsel değişimler göz önüne serilmekte ve eleştirilmektedir. Dijital çağda kontrol mekanizmasının bireylerden çok yöneticilerde olduğunu, mülteciler ile ilgili alınan kararların ciddiyeti ve hayatın bir anda beklenmedik şekilde evrilmesi oldukça iyi işlenen dizide oyunculuklar çok başarılı. Karantina sürecinde mutlaka izlenmesi gereken diziler listesine bu diziyi ekleyip güzel zaman geçirebilirsiniz.

3. Chernobyl

Chernobyl

Dizinin senaristi Craig Mazin yönetmeni ise Bo Johan Renck’dir.

Chernobly dizisi 1986’da gerçekleşmiş Chernobly felaketini dram şeklinde gözler önüne seren bir dizi olmuştur. Felaketin nedenini, önleme çalışmalarını, gelecekteki insanların zarar görmemesi için feda edilen canları anlatmaktadır.

Bilim insanı Valery Legasov’un felaketin suçluları olduğunu düşündüğü kişinin aldığı cezanın yetersiz olduğunu bir kasete kaydetmesi ile başlayan dizide bu süreçte neler yaşandığı kazanın sebebi olan kişilerin neler yaptığını ve bu sorumsuzluğun nelere mal olduğunu aydınlatmaya çalışmaktadır.

Dizinin ağır ve yavaş ilerleyen bir havası olmasına rağmen karantina günlerinde keyifle izleyeceğiniz bir dizi olacaktır.

4. Black Mirror

Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi
Black Mirror

Hala izlemeyenlerin olduğunu düşünerek yazımıza eklemek istediğim bu dizinin yapımcısı Barney Reisz yönetmeni ise her sezon değişmektedir.

Black Mirror her bölümde farklı oyuncuların ve konuların işlendiği bir dizi. Hızla ilerleyen teknolojik yapının insan hayatına olan etkisini, toplumsal olayları, dünya siyasetini ve sosyal medyayı yer yer eleştirmekte olan, her bir bölümü bir film tadında olan 5 sezon yayın yapan dizidir. Ayrıca interaktif bir bölüm yayınlayarak diziye bizlerin yön vermesini sağlayarak farklı bir deneyim yaşatmıştır.

Dizinin yapımcısı ise 6. sezon için ”Dünya şu sıralar yeni sezonu kaldıramayabilir.” sözlerini söyledi.

Karantina günlerinde izlemeniz gereken diziler listenizde muhakkak olması gereken bu diziyi hala izlemediyseniz acele edin.

5. You

Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi
You

Amerikan yapımı psikolojik dizi olan You Greg Berlanti ve Sera Gamble tarafından yaratıldı. Caroline Caples’ın You adlı romanından uyarlanan dizide Newyorkta yaşamakta olan ve bir kitapçıda çalışan Joe Goldberg’in saplantılı aşkları konu ediliyor.

Joe Goldberg çalıştığı kitapçıya gelen Guivenere Beck’e aşık olup saplantılı bir hal almaya başlıyor. Kişilerin duygusal birlikteliklerdeki davranışlarını konu alan dizi karantinadaki bu günlerinizde keyifli zaman geçirmenizi sağlayabilir.

Bu yazımızda “Karantina Günlerinde İzlenmesi Gereken 5 Dizi” konusunu ele aldık. Bu ve bunun gibi daha fazla yazıları okumak için bu bağlantıya tıklayarak bu kategorideki diğer yazılarımıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir